Makijaż permanentny

Makijaż permanentny podkreśli Twoje walory i skoryguje niedoskonałości, doda pewności siebie w każdej sytuacji i zastąpi codzienne malowanie na kilka lat.

Dysponuję nowoczesną aparaturą, dzięki której zabiegi wykonywane w moim gabinecie sa precyzyjne i bezpieczne. Przy pomocy urządzenia do pigmentowania zostaje wprowadzony barwnik/kolor pochodzenia naturalnego, nietoksyczny i nie alergizujący, do drugiej warstwy skóry czyli naskórka.Makijaż permanentny gwarantuje długoletni efekt upiększający. W zależności od typu i kolorytu skóry utrzymuje się od 3 do 5 lat, a jego podstawę stanowi podskórna inplantacja pigmentu na głębokość od 0,6mm do 1,2 mm. . Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami twarzy, więc należy dokładnie dopasować barwę, odcień i intensywność pigmentu. Makijaż permanentny jest zabiegiem bezpiecznym wykonywanym w znieczuleniu miejscowym.

W przypadku wykonania makijażu ust, niezbędne jest ogólne zastosowanie leku przeciwopryszczkowego ( Heviran , Zovirax- tabletki) przez okres 6 dni przed zabiegiem i 6 dni po zabiegu. Dotyczy to również pacjentek, które nie stwierdzają podatności na wirus opryszczki (Herpes simplex), ponieważ gojąca się powierzchnia skóry jest bardziej narażona na infekcje. Są to leki dostępne na receptę. Przygotowanie ust do zabiegu przez pacjentkę polega na wykonaniu delikatnego pilingu w dzień poprzedzający zabieg oraz nawilżanie ust.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

Podczas zabiegu może dojść do podrażnienia, zaczerwienienia lub obrzęku skóry, ale objawy te szybko ustępują.

Po zabiegu miejsce zabiegu może być lekko spuchnięte a kolor zbyt intensywny. Na opuchliznę stosujemy łagodzące preparaty np. ALANTAN , Cicaplast La Roche, Po dwóch dniach od zabiegu naskórek zaczyna się dyskretnie złuszczać - jest to proces naturalny. Z warg złuszczają się jedynie przez jakiś czas maleńkie płatki suchego naskórka. Bardzo ważne jest nawilżanie odpowiednimi praparatami
W 4 - 5 dni po zabiegu zabarwienie makijażu blednie do 50% barwy wyjściowej, dlatego nie należy niepokoić się tym, że bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet przy wykonaniu makijażu bardzo delikatnego.

Przez 4 - 7 dni po zabiegu skóra poddawana barwieniu nie powinna być myta mydłem, ani traktowana innymi kosmetykami.
Nie pijemy soków cytrusowych. Pierwszego dnia po zabiegu unikamy kontaktu ust z płynem. W przypadku pojawienia się opryszczki można użyć punktowo Zovirax lub przyjmować Heviran.

Korekta może być wykonana najwcześniej dwa - trzy tygodnie po zabiegu. Przez pierwsze 2 tygodnie po zabiegu nie należy chodzić do sauny, na basen ani na solarium, do 6-go tygodnia należy unikać zbyt dużego nasłonecznieni
Przeciwwskazania do zabiegu mikropigmentacji:
 • ciąża
 • zażywanie niektórych leków (np. rozrzedzających krew - aspiryna itp., sterydów)
 • leki wchodzące w interakcje z zawartymi w preparacie do znieczulenia miejscowego, leki rozrzedzające krew, leki sterydowe, leki przeciwzakrzepowe
 • alergie (zwłaszcza na barwniki, farby do włosów, znieczulenia)
 • alergie podczas leczenia (np. na znieczulenia u dentysty)
 • zaawansowana cukrzyca
 • anomalie skórne w strefie pigmentowanej (znamiona i plamy)
 • trądzik ropowiczy
 • czynna opryszczka
 • infekcja wirusowa, bakteryjna lub grzybicza
 • nowotwory skóry
 • skłonność do powstawania keloidów i kolagenozy
 • świeże blizny
 • przebyte choroby gałki ocznej
 • tendencje do stanów zapalnych spojówki
 • tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki
 • stany zapalne skóry powiek lub spojówek, choroby siatkówki i rogówki oka
 • łuszczyca
 • stosowanie Roacutane lub innych pochodnych retinolu (Izotrietinoidy)
 • choroby zakaźne (żółtaczka, AIDS)
 • uczulenie na jakikolwiek ze składników preparatu używanego do znieczulenia w przeszłości lub inne powikłania po tego typu zabiegach w przeszłości
Przed zabiegiem należy zapoznać się z poniższymi informacjami:

Skrupulatna pielęgnacja oraz odpowiednio dobrane preparaty pielęgnujące i ochronne mają istotny wpływ na zachowanie trwałości pigmentu i proces regeneracji. Efekt końcowy jest uzależniony przede wszystkim od rodzaju skóry oraz jej stanu w dniu zabiegu. Kolor końcowy jest uzależniony od naturalnego koloru skóry. Z każdym rokiem pigment staje się coraz jaśniejszy i w zależności od potrzeb może być odświeżany. W celu utrzymania makijażu jak najdłużej należy zabezpieczać pigmentowaną okolicę kremami z filtrem przeciwsłonecznym.

Podczas procesu gojenia absolutnie nie wykonywać makijażu w pigmentowanej strefie!
Przez pierwsze 2-3 dni pigmentowaną okolicę utrzymywać jak najbardziej suchą. Należy delikatnie oczyszczać łagodnymi preparatami (sól fizjologiczna, woda). Nie wolno stosować żadnych preparatów z alkoholem lub z kwasami w pigmentowanej strefie.
Pigmentowanej strefy nie wolno drapać, trzeć, skubać, usuwać na siłę strupka oraz stosować żadnych peelingów
Podczas procesu gojenia należy unikać bezpośredniego kontaktu ze słońcem. Nie planować zabiegu przed urlopem związanym z kąpielami słonecznymi . Bezwzględnie zrezygnować z korzystania z solarium przez 10 dni oraz odbywania kąpieli w basenie i wizyt w saunie przez ok 6 dni. Aż do zakończenia procesu regeneracji (28 dni) stosować najwyższą protekcję przeciwsłoneczną (faktor 50+)
Bezpośrednio po makijażu permanentnym oczu można zastosować zimne okłady. Przemywać solą fizjologiczną. Nie zakładać szkieł kontaktowych przez ok 4-5 dni. Unikać wykonywania makijażu podczas gojenia powiek ze względu na możliwą infekcję brzegów powiek oraz ryzyko niewystarczającego przyjęcia się barwnika.

Na 24 godziny przed i po wykonaniu makijażu obowiązuje zakaz spożywania alkoholu.

KOSMETYKI :

Dla podtrzymania i utrwalenia efektów uzyskanych podczas
zabiegów polecam profesjonalne kosmetyki pielęgnacyjne do stosowania w domu, które mozna zakupić w moim salonie.
Są to kosmetyki takich firma jak :

Peel Mission® to marka, której obecność na rynku definiuje wiedza ekspertów oraz wykorzystanie najbardziej zaawansowanych technologii. Pasja, innowacja i dążenie do doskonałości to najważniejsze filary marki, stanowiące jej fundamenty od momentu stworzenia do dziś.Farmaceutyczna receptura bazująca na monokwasach, pozwalająca stworzyć spersonalizowany program inicjujący procesy regeneracyjno-naprawcze w skórze, wpływające na skuteczne redukowanie defektów skórnych o różnym podłożu


Projekt realizowany jest w partnerskiej współpracy Unii Stowarzyszeń Chorych na Łuszczycę, Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz firmy Abbvie Polska Gabinet Bellissima posiada certyfikat 'DERMA FRIENDLY' i jest przyjazny osobom chorym dermatologicznie np na łuszczyce, atopowe zapalenie skóry oraz na inne choroby skórne.


Makijaż permanentny PURE LINE wysoki standard i nowoczesna technologia sprzętu do wykonywania makijażu permanentnego, posiada normy CE oraz certyfikat GS.


Clarena - to jedna z największych firm kosmetycznych w Polsce, działająca na rynku od 1998 roku. Specjalizuje się w obsłudze profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, dostarczając im kosmetyki oraz specjalistyczny sprzęt do zabiegów, urządzenia do mikropigmentacji, wyposażenie Spa.


Gehwol - Od lat preparaty Gehwol są bardzo wysokiej jakości. Firma dba o potrzeby swoich klientów, opiera się na opinii specjalistów pielęgnacji stóp, którzy s± podstawowym ogniwem dystrybucji preparatów Gehwol.


Cuccio - Kosmetyki CUCCIO to naturalna linia do pielęgnacji dłoni, stóp i paznokci. Została sformułowana w Toskanii we Włoszech z myślą o odnowie wyglądu Twojej skóry i wzmocnieniu naturalnych paznokci.

Colway - Kolageny tej marki do nabycia w gabinecie BELLISSIMA!


Orly - na lakierach tej marki pracuje gabinet kosmetyczny Bellissima.


Bellissima, Gabinet Kosmetyczny Czechowice-Dziedzice
ul. Słowackiego 2/2 (1 piętro), tel. 693 809 303

Nasi Partnerzy:

|  Strona główna  |  Promocje  |  Cennik  |  Oferta  |  Portfolio  |  Kontakt